Vývojářský deník + screenshot nového HUDu

screen4

Posledních pár dní jsem strávil prací na několik detailech ale hlavně na HUDu. Velké díky Mizzinovi za grafiku. HUD má 3 módy, které se dají aktivovat : základní plný HUD, ale také mód, kde není vidět žádný interface a pak další, kde je vidět jen zaměřovač a indikátory štítů. Informace o cíli jsou také nastavitelné.
Konečně jsem také vyměnil textury indikátorů štítů za hezčí verzi. Momentálně experimentuju s barevnými schématy pro indikátory (štíty, trup…). Dejte mi vědět, pokud vás něco napadá. Zatím mám dva favority : klasické zeleno-žluto-červené a pak modro-fialovo-červené. To druhé lépe ladí s novým HUDem, ale podle mě není tak jasně pochopitelné. Hráč může být zmatený, jestli je modrá lepší, než fialová.
Ale definice HUDu a jeho vzhled jsou konfigurovatelné pro každou loď zvlášť, takže hráč si ve výsledku může nastavit co sám uzná za vhodné.
Zvolení nějakého hezkého fontu pro HUD bylo také těžké. Po několika hodinách hledání za nejlepší považuji ten, co můžete vidět na screenshotu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vývojářský deník. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Vývojářský deník + screenshot nového HUDu

  1. Spock napsal:

    ja bych dal přednost stare zeleno-žluto-červené-šedé barvě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>