Často kladené dotazy – FAQ

Kdy to vyjde ?
To si netroufám odhadovat. Ale rád bych udělal nějaký placený “early access” k betaverzi do pár měsíců.

Má hra podporu pro více hráčů ?
Ano. Nicméně takovou ze staré školy. Takže hostující hráč musí mít veřejnou IP. Hamachi (nebo podobné tunelovací aplikace) fungují také. Z technického hlediska multiplayer funguje, ale hratelnost může být proměnlivá, protože síťový kód je hodně závislý na parametrech připojení (latenci – pingu).
Maximální počet hráčů nebyl stanoven. Můžu jenom říci, že jsme hru testovali i v sedmi hráčích.

Jaké jsou systémové požadavky ?
Zhruba 1GHz CPU, 1GB RAM, 3D karta s podporou openGL. Hra je primárně určena pro Windows (testována na XP, Vistách i 7), ale díky použitým technologiím je možné, že v budoucnu udělám port i na linux.

Je hra 3D nebo 2D ?
2D. Jsem toho názoru, že 3D se přeceňuje a to i pro vesmírné hry. Kromě toho jsem věděl, že mám znalosti a schopnosti, abych sám udělal 2D hru v smysluplném čase. Což by nebyla pravda pro 3D hru.

Jaká je hratelnost ?
Hráč má přímou kontrolu nad svou lodí. Ovládá především pohyb a zbraně, ale i štíty, rozdělení energie a různé speciální systémy. Snaží se přemanévrvoat svého protivníka, využít své silnější štíty, slabá místa nepřítele a používat zbraně co nejefektivněji. Akce je celkem rychlá. Pokud jste hráli FW2, je to velmi podobné. Kromě toho, série Starfleet Command byla základní inspirací.

Na jakých technologiích je hra stavěná ?
Java, OpenGL, LWJGL, Slick2D, KryoNet, TWL a pár dalších.

Kolik lodí může být najednou v bitvě ?
To záleží na mnoha faktorech. Je to otázka vyvážení vizuálních efektů. Ale engine byl testován s 200 loděmi v bitvě (a více méně na obrazovce) v ten samý okamžik.

14 komentářů u Často kladené dotazy – FAQ

 1. Vicktor napsal:

  Nice, and I prefer the game in 2D.
  Will it be Win 7 compatible ?
  Do it will need a dedicated video card ?

  • Vicktor napsal:

   Sorry, I did a mistake, I meant will it be Win 8 and Win 8.1 compatible ?

   • admin napsal:

    Win 8 – I certainly hope so. However I didn’t have a chance to test it yet. But I don’t expect problems here. Win 8 are not that much different from Win 7 and the game is based on mainstream well supported technologies (Java and openGL).
    Dedicated video card – to be honest I don’t know. But I think yes. Or it depends on what is exactly meant by “dedicated”. The game runs on computers 5-6 years old with no problems. I think intergrated GPU should be fine to. If your PC is good enough to run Minecraft, it should probably be good enough for FW3.

 2. Final War 2.5 napsal:

  Ahoj, pokusil jsem se spustit Final War 2.5 na Win 8.1, ale hned po startu se jen zobrazí obrazovka, která velmi rychle bliká, nic víc. V dolním pravém rohu je ještě pole s textem Zadej název bitvy. Je to známý problém, který jde řešit? Snažil jsem si pohrát s nastavením kompatibility, ale nepovedlo se.

 3. admin napsal:

  Ahoj, v podstatě to je známý problém, ale spolehlivé řešení neporadím.
  Tady jsou nějaké tipy: http://miniaplikace.blueboard.cz/kniha/17962?id=17962

  V podstatě to co doporučuju já je zkusit nastavit ve windows rozlišení 1024*768 a povypínat všechny ostatní aplikace

 4. Pokračování projektu? napsal:

  Ahoj,
  protože jsem fanda StarTreku a Final War, tak jsem se chtěl zeptat, jestli nějak pokračuje vývoj verze 3.

  • admin napsal:

   Čaues, no bohužel jsem zase zamrznul, ale musím se k tomu vrátit. Spousta věcí už je hotová (dlouho hotová), ale chci dodělat ještě nějaký další. Bohužel ale zároveň tlačim před sebou věci, do kterejch se mi moc nechce :-/

 5. Dotaz napsal:

  Ahoj.
  Jsem velký fanda Final War. Po přechodu z Win XP na Win 10 už se mi bohužel nepodařilo i přes všechny rady, které jsem objevil k problému bíle blikající obrazovky s nápisem zadej název bitvy, rozchodit Final War 2.5 Star Trek. Chtěl bych se proto zeptat jak to vypadá s vývojem hry Final War 3 a jestli bude fungovat i na Win 10.
  S pozdravem
  Lukáš.

  • admin napsal:

   Ahoj, jde to pomalu, ale teď už sem se rozhodl, že zahladím nějaké nedodělané drobnosti a pustím aspoň veřejnou betu. Protože jinak bych to opravdu asi nikdy nedodělal. Hotového toho je dost. Spousta věcí co sem chtěl chybí, ale to nevadí a dodělat se dají později.
   Jestli bude fungovat na W10 – no já pevně doufám, že ano. Zatím sem to pravda ale sám nezkoušel (možná snad některý z testerů ?)

 6. Pokračování napsal:

  Ahoj :) Mohl bych se zeptat, jak pokračují práce na FW3, pokud tedy stále pokračují a jestli by komunita očekávající tuto hru mohla dostat aktuální informaci o vývoji? Osobně se na tuhle hru docela těším a i po dlouhé době se stále s nadšením vracím ke hraní FW2. Pevně doufám. že projekt pokračuje a hra nakonec vyjde :)

  Předem děkuji

  • admin napsal:

   Ahoj,
   pokračují pomalu, ale pokračují :) často se mi bohužel stane, že mám výpadek několik měsíců, než se k tomu zase vrátím :-\ Ale co nejdříve udělám zase nějaký kratší update a asi už budu muset udělat nějakou uzavřenou betu, aby mě to dále motivovalo na tom pokračovat :)

 7. Hra napsal:

  Rád bych se zeptal kde,nebo jak se dá FW3 sehnat?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>